Průběh procedury

SOLNÁ JESKYNĚ NÝŘANY - PRŮBĚH PROCEDURY

 Délka jedné procedury v solné jeskyni je 45 minut a začíná vždy  v celou hodinu. Doporučujeme se dostavit 10 minut před zahájením Vaší procedury. Procedura probíhá na velmi pohodlném relaxačním lehátku Lafuma. Jemná, ale působivá hudba pomáhá navodit příjemnou a uvolněnou relaxační atmosféru. Vzhledem ke stálé „pokojové“ teplotě 21° – 23° C se do solné jeskyně  vstupuje v lehkém oděvu. Vždy po kúře se vymění vzduch pomocí vzduchotechniky. Boty se zouvají před jeskyní a dovnitř se vstupuje v jednorázových hygienických návlecích na ponožky nebo na vlastní přezuvky. Je možné chodit zcela „na boso“, kdy dochází k přímému styku chodidel a mořské soli (Mrtvého a Černé moře) což pozitivně působí na reflexní zóny člověka. V zimních měsících je sůl zahřívána podlahovým topením. Pro malé děti je připraveno v solné jeskyni dětské soliště s množstvím pískových hraček a dětské skluzavky. Jak rodiče s malými dětmi, tak i návštěvníci bez dětí mají „své“ oddělené procedury, takže děti zažijí spousty zábavy a druzí dokonale klidnou relaxaci.

 Jak často navštěvovat solnou jeskyni?

V případě zdravotních problémů odborníci doporučují absolvovat 10 až 15 návštěv v co nejkratší době za sebou. Po zklidnění akutních potíží doporučujeme návštěvy opakovat 1 x týdně. Pro zdravého člověka doporučujeme návštěvu solné jeskyně 1x týdně až 1x za dva týdny pro posílení obranyschopnosti organismu.

Solná jeskyně pro každého

Pobyt v solné jeskyni je vhodný pro všechny věkové skupiny klientů, včetně těhotných žen. Solná jeskyně je vhodná při rekonvalescenci, při nejrůznějších zdravotních potížích. Je určena pro všechny, kteří si chtějí udržet zdraví. Solná jeskyně je významným pomocníkem pro sportovce, kteří po intenzivní zátěži potřebují dočerpat chybějící minerály. Osobám s nadměrnou činností štítné žlázy a onkologickým onemocněním se doporučuje konzultovat návštěvu solné jeskyně s ošetřujícím lékařem. Solná jeskyně je jednou z originálních metod využití léčivé síly soli z mrtvého moře s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Vhodné pro zdravé lidi na posílení obranyschopnosti organizmu. Pobyt v solné jeskyni je doporučován i zdravým lidem, neboť žijeme často v permanentním stresu a každodenní shon se negativně odráží na našem duševním rozpoložení a náladě.

Do solné jeskyně je vstup zakázán osobám s infekčním onemocněním, TBC a všemi akutními onemocněními spojenými se zvýšenou teplotou!

Žádné novinky nejsou k dispozici