Proč solná jeskyně?

Proč solná jeskyně?

Mnohá lékařská zařízení a lázně výrazně rozšířily své léčebné prostředky o mikroklimatické jódové solné jeskyně. Solná jeskyně- pobyt v ní  pozitivně působí na široké spektrum zdravotních problémů. Není náhodou, že mnozí renomovaní odborníci zdůrazňují, že léčivé vlastnosti solných jeskyní intuitivně využívali již naši prapředci(samotná Kleopatra využívala léčebné účinky solných jeskyní). První solná jeskyně na povrchu země byla vybudována v polské Vieličce. Velké oblibě se těší solná jeskyně zvláště v Německu, Izraeli, Rusku a USA.

Naše mikroklimatická jódová solná jeskyně  je realizována za pomocí speciální technologie v přízemních prostorách obytné budovy (ulice Revoluční) v centru Nýřan. Solná jeskyně Vám nabízí unikátní klima tvořené 2 tunami soli z Mrtvého moře v přírodní podobě a dále himalájských solných krystalů, mineralizované jodové soli z  Klodawy, a mořské soli z Černého moře.

To vše vytváří v solné jeskyni jedinečné a nenapodobitelné mikroklima, vyznačující se svou vysokou bakteriologickou čistotou, silně mikro a makro elementy nasyceným záporně ionizovaným vzduchem, dostatečnou vlhkostí a teplotou (21°C – 23° C).

Kromě pro člověka velmi důležité záporné ionizace je vzduch "přesycený" sloučeninami jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organizmu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v solných  jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě. Podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře.Solná jeskyně tak má příznivý vliv na zdraví, obranyschopnost a správné duševní rozpoložení člověka. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách.


 

 Minerály a stopové prvky pro zdraví

 • Jód vyrovnává hladinu jodu v organismu, zabezpečuje normální funkci štítné žlázy, která má nezbytný význam při látkovém metabolismu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo.

 • Vápník má protialergické účinky, posiluje obranyschopnost organismu,zpevňuje kosti, zvyšuje srážlivost krve a snižuje krevní tlak.

 • Draslík snižuje krevní tlak, předchází srdečním chorobám, prokrvuje kůži, pomáhá vylučovat toxické látky z těla.

 • Sodík napomáhá při látkové výměně např. reguluje příjem cukru a aminokyselin.

 • Hořčík působí proti astmatu, odbourává stavy po dlouhodobém vyčerpání, chrání před srdečními chorobami, zpomaluje stárnutí a regeneruje organizmus.

 • Železo zvyšuje nízkou hladinu hemoglobinu (červených krvinek) a snižuje riziko infekce.

 • Brom blahodárně působí na nervový systém a snižuje krevní tlak, pomáhá hojit kožní nemoci včetně lupénky.

 • Selen zpomaluje stárnutí kůže, působí proti vzniku zhoubných nádorů a napomáhá překonat virová onemocnění.

 • Zinek působí jako prevence proti akné, podporuje obnovu buněk.


 Solná jeskyně pomáhá léčit:

 • Horní a dolní cesty dýchací - astma bronchiale, onemocnění plic, záněty dutin, chronické bronchitidy, respirační alergie u dětí i dospělých (terapie podporuje činnost řasinkového epitelu dýchacích cest, pomáhá rozpouštět hleny, ulehčuje vykašlávání)

 • Kožní onemocnění - kožní alergie, lupénka, dermatitidy u dospělých i dětí (mikrofilm soli usazený na kůži zvyšuje její prokrvení, hydrataci a zvláčňuje ji,  tím se obnovuje její přirozená pružnost, odolnost a obranyschopnost)

 • Srdečně-cévní onemocnění - vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční včetně stavu po infarktu myokardu, periferní oběhové poruchy a poruchy krevního oběhu

 • Snížená funkce štítné žlázy - hypothyreóza

 • Zažívací problémy - vředová choroba žaludku a dvanácterníku, Crohnova choroba, nespecifický zápal tlustého střeva

 • Poruchy imunity u dětí i dospělých

 • Poruchy nervového systému - neuróza, deprese, stres, stavy vyčerpání, přepracovanosti, chronický únavový syndrom

 • Posiluje obranyschopnost organizmu


Minerální látky obsažené v solích Mrtvého moře velmi příznivě ovlivňují činnost a zdraví lidského organizmu (zejména pleti a pokožky) a při pravidelných návštěvách solné jeskyně pleť a pokožku vyčistí, zjemní, upraví pevnost, pružnost a vlhkost a zejména zlepší prokrvování. Kromě důkladného vyčištění působí i hojivě a podporuje schopnost pokožky vylučovat toxiny.

Léčebné kúry tedy s plnou zodpovědností doporučují přední odborníci z řad pneumologů, alergologů, pediatrů, kožních a jiných lékařů

Žádné novinky nejsou k dispozici